כשמדברים ומתכננים עיצוב בית, חושבים בין היתר גם על עיצוב חדרי ילדים, כשאנחנו חושבים על הליך כזה מתעוררים בנו רגשות של כיף, שמחה וציפייה. חדרי ילדים זהו החלל שהכי כיף לעצב בבית מהסיבה הפשוטה שחדר ילדים מכניס צבע לבית. קיימות אפשרויות עיצוביות מגוונות יותר אשר מתאימות לחדרי ילדים, מצבע החדר ועד לפריטים משגעים ועכשוויים כדוגמתחישוקי רקמה לחדר הילדים.

איך מעצבים חדר ילדים בצורה נכונה?

בעיצוב חדרי ילדים, אפשר להפליג למחוזות הכי רחוקים ומשוגעים מבחינה עיצובית, אך גם ניתן לשמור על נושא אחד ולהתמקד בו. לדוגמא, כדאי לחשוב על עולמות התוכן של הילדים ומשם להוציא רעיון עיצובי שאליו יכול להתחבר הילד בקלות ובסופו של דבר, יתקבל חדר חדש וילד מרוצה ושמח.

מכיוון שהילדים נמצאים זמן רב בחדר, צופים בטלוויזיה, מכינים שיעורי בית ומשחקים, יש להתאים את עיצוב החדר לפי צרכי הילד בחדר. דבר זה כולל העלאת שאלות שונות אשר מתעוררות כאשר אנחנו חושבים על עיצוב בחדר הילדים. לדוגמא, האם בחדר יתגורר רק ילד אחד? מה גיל הילד? והאם הילד נוהג לארח חברים בדרך כלל?

בטיחות ופרקטיקה בחדר הילדים שלכם

יש כמה כללים איך לעצב את חדר הילדים נכון תוך שמירה על בטיחות, הקפדה על הפרטים העיצוביים הקטנים, צביעת החדר ועוד. הפרמטר החשוב ביותר שצריך להילקח בחשבון כשמעצבים חדר ילדים הוא נושא הבטיחות, כי ידוע שילדים אוהבים לחקור, להשתולל ולהסתקרן.

הקפדה על הבטיחות בחדר הילדים היא חשובה מאוד עבור ילדיכם, יש להקפיד על רהיטים עמידים באיכות גבוהה העומדים בתקנים ועיגונם לקיר, בנוסף בחירה של רהיטים ללא פינות חדות שעלולות לסכן את הילדים ולהשתמש בצבעי קיר בריאים אשר לא מסכנים את בריאות הילדים.

בזמן תכנון עיצוב החדר יש לחשוב על אופי השימוש בחדר. לדוגמא אם גרים בחדר שני ילדים יש לחשוב על פתרונות שינה נוחים שיתאימו לזוג. כמו מיטות קומותיים. שילוב מיטה כזו מאפשרת פינוי שטח משמעותי לרווחת הילדים לצרכי משחק, הצבת שולחן למטרות למידה ועוד.

פריטים עיצוביים המעניקים אופי לחדר הילדים שלכם

בכל שנה הטרנדיים העיצוביים משתנים בהתאם לתקופה, המטרה בעיצוב חדר ילדים מתייחס לנוחות הילד, הקמת סביבה בריאה ונקייה תוך שימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר. לאחר שבחרתם את הרהיטים לחדר הילדים, תוכלו להתעסק בחלק הכיפי של עיצוב הקירות, בחירת צבעים, בחירת טקסטיל אביזרים, תאורה ועוד אשר יוסיפו צבע לחדר הילדים וישדרגו אותו.

ניתן להשתמש בציורי קיר או מדבקות קיר על מנת לאפשר לילדים לפתח את הדימיון או לבחור בצבעים אשר יתאימו לפריטים העיצוביים שתבחרו. לדוגמא, תמונות בגדלים שונים, וילונות שיעניקו תחושה של חמימות ורוגע, ושימוש בפריטים מודרניים כגון חישוקי רקמה לחדר הילדים או קוביות פתוחות התלויות על הקיר המעניקות שטח אחסון נוסף לספרים או לבובות.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.