אז בחרתם לבנות את הווילה שלכם בעצמכם במודל של בנה ביתך, וכעת אתם אמורים לצאת לדרך אבל לא ממש יודעים משהו על התהליך של בניית וילה. בשורות הבאות אנחנו לא מתיימרים להסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת, אבל כן נוכל לסייע לכם להבין את נקודת הפתיחה ממנה תוכלו להתחיל להתקדם הלאה צעד אחרי צעד.

מה הדבר הראשון שעליכם לעשות בתהליך של בניית וילה?

בהנחה שכבר קיבלתם את ההחלטה לבנות את הווילה, שאתם יודעים פחות או יותר מתי אתם רוצים לצאת לדרך ושגייסתם פחות או יותר את התקציב הנדרש, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות בתהליך של בניית וילה, הוא לשכור איש מקצוע שינהל עבורכם את הפרויקט. איש מקצוע כזה יכול להיות קבלן מפתח שמבצע את כל תהליך הבניה עד מסירת המפתח ללקוח, הוא יכול להיות האדריכל שאחראי על שלבי התכנון הראשונים אך יכול לסייע לכם לכל אורך הפרויקט, והוא יכול להיות גורם המתמחה בניהול פרויקטים. לכל אופציה יש את היתרונות והחסרונות שלה, אבל אם אתם מחפשים את הדרך הקלה והמהירה, פשוט מצאו לכם אדריכל טוב, שאיתו תוכלו להתחיל לחשוב, לשרטט ולתכנן את הווילה החדשה שלכם.

היתרי בנייה

שלב מרכזי וחשוב נוסף שיש לעבור כבר בהתחלה הוא השלב של קבלת היתרי בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. את השלב הזה תוכלו לעבור בעצמכם, אבל לא לפני שתבנו תכנית בנייה בסיוע אדריכל מקצועי, ולכן חשוב כאמור להתחיל לעבוד עם אדריכל כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט. האדריכל עצמו יוכל לסייע לכם גם בהכנת הבקשה, בהגשתה לרשויות ובניהול ההתקשרות מול הרשות המטפלת.

תכנון הווילה

כעת, כשלצדכם אדריכל מקצועי, הגיעה העת לתכנן את הווילה שלכם, ופה אתם רוצים לקחת את הזמן. כל החלטה שתקבלו היא החלטה שתהיה חקוקה באבן תרתי משמע, ולכן חשוב להבין בדיוק מה אתם רוצים ומה אתם לא רוצים בווילה שלכם. בניית וילה הוא תהליך מובנה ושיטתי, אבל ההבדל בין וילה לווילה הוא בתכנון שלה, וכאן אתם צריכים להביא את עצמכם לידי ביטוי, כמובן בכפוף לעקרונות המקצועיים שעל פיהם ינחה אתכם האדריכל.

אם אתם מתכוונים לצאת לדרך עם פרויקט בניית וילה, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא למצוא איש מקצוע שילווה אתכם ויסייע לכם להתניע את התהליך. זה יכול להיות אדריכל, קבלן מפתח או מנהל פרויקטי נדל"ן, העיקר שתצאו לדרך.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.