כשמדובר בתשתיות שאינן מתכתיות, עושים שימוש ברדאר מיוחד המסוגל לזהותן על ידי שינוי המרקם בקרקע, שינוי הצפיפות, הבחנה בשכבות קרקע ועוד. לעיתים נדרש להשתמש בשילוב של כמה טכנולוגיות כדי להגיע לאיתור תשתיות שאינן מתכתיות.

במקרים שחושדים בנזילה אך לא יודעים את מיקומה המדויק, יש לאתר את הצנרת ואת רשת הצינורות המחוברים אליה ללא חפירה. לשם כך עושים שימוש במכשירים איתור ולסריקה המאפשרים לגלות מים מאחורי קירות.

מיפוי גם מאפשר לאתר חיבורים לא חוקיים למערכת צינורות הביוב, העלולים לגרום לבעיות בזרימה ולפיצוצים בצנרת. פעולה זו מבטלת את הצורך לשלוח אנשים לתוך תעלות הביוב ולסכן אותם או לחפור במטרה לחפש בשטח נרחב. המכשירים יכולים לאתר בעיות באופן מדויק ונקודתי.

תהליך המיפוי

לפני תחילת תהליך המיפוי מבצעים סריקה לאיתור תשתיות נראות לעין ותת קרקעיות. מיפוי תשתיות מתבצע בעזרת מכשירים אלקטרו-מגנטיים ואלקטרו-אקוסטיים, לפי החומר ממנו עשויים הכבלים והצינורות המצויים מתחת לקרקע. באופן זה אפשר לזהות את הסוג הצינורות, את עומקם ואת התוואי שלהם. אחרי שאותרו הצינורות והכבלים, מתבצע מיפוי וסימון מיקום התשתיות על פני השטח ובמפות משורטטות עבור כל הגורמים העובדים בשטח.

חושפים את הנסתר

לפעמים איתור התשתיות מוביל לצורך לחשוף את הצינורות או פתחי הביוב, חיבורי החשמל, הגז או מים. אם יש צורך לבצע חישוף, יש לעשות זאת בזהירות וללא פגיעה, וזאת על ידי שאיבת עפר בדרך כלל, טכניקה שעובדת באופן ממוקד וללא הרס סביבתי.

איך מבצעים שאיבת עפר?

שאיבת עפר מתבצעת לצורך חישוף שורשי עצים, צינורות, צוברים, פסולת בניין שיש לסלק, מים,  בוצה, עפר, אבנים או כל חומר אחר שיש לפנות ממקומות שחפירות עלולות להוות סיכון לתשתיות או שהם קטנים או צרים ולא ניתן להכניס אליהם כלים כבדים. השאיבה מתבצעת באמצעות טכניקת צקלון עוצמתית, אינה גורמת נזק ולכן ניתן להשתמש בה גם בפעולות הדורשות זהירות. ניתן לשאוב מים מהצפות, מבריכות ופסולת בניין מהשטח ואף ממרתפים. הפסולת הנשאבת לתוך מיכל נלקחת מהשטח ומגיעה לאתרי פסולת, כך שהאזור אינו מזוהם.

פונים רק למומחים

איתור תשתיות ומיפוי הן פעולות הדורשות ניסיון, מכשור מיוחד ומקצועיות לאור העבודה המדויקת שנדרשת בשטח. שאיבת עפר, במקרה הצורך, מצריכה ציוד מכני מתקדם המיועד בדיוק לפעולה זו וידע בהפעלתו. המטרה בפעולות האיתור, המיפוי והשאיבה היא מזעור הנזק לסביבה, דיוק בפעולות, צמצום הזמן האנרגיה והכסף לכל הגופים העוסקים במלאכה.

פנדה איתור תשתיות מים מתמחה במיפוי, איתור וסימון של כל סוגי התשתיות התת קרקעיות. ברשותנו המכשור הטכנולוגי מהמתקדמים בעולם וניסיון רב בכל סוגי עבודות האיתור. לפנדה מכשור שאיבה הנדרש כדי לפנות פסולת ולבצע חישוף, ואנו מתמחים בהפעלת הציוד המתקדם הנדרש לצורך עבודה יסודית ואחראית.

49 תגובות

  1. For testing Enterobacteriaceae, Enterococcus faecalis, methicillin- susceptible Staphylococcus species, penicillin- susceptible Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, and Pseudomonas aeruginosa a. doxycycline 100 mg This is very problematic, as results from studies with high risk of bias were quickly widespread in clinical practice and public policy and SOC were also adopted in a rush in different countries.

  2. 👉 $5,000 FREE EXCHANGE BONUSES BELOW 📈 👉 PlaseFuture FREE $3,000 BONUS + 0% Maker Fees 📈 + PROMOCODE FOR NEWS USERS OF THE EXCHANGE 👉 [M0345IHZFN] — 0.01 BTC 👉 site: https://buycrypto.in.net Our site is a secure platform that makes it easy to buy, sell, and store cryptocurrency like Bitcoin, Ethereum, and More. We are available in over 30 countries worldwide.

  3. פינגבאק: 1blanket

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.